Jak rozpoznat cenu webu?

Je zde vůbec nějaká šance zjistit cenu webu, když nejsem profesionál?

Ano a není to ani tak těžké. Budeme na to potřebovat jen tří jednoduchých bodů. A to cena za hodinu, doba tvoření, průměrná mzda.

Jaká je průměrná mzda wordpress programátora na hodinu?
Tato částka se pohybuje okolo 200Kč/h u větších korporací až 500Kč/h. Teď si představme, že programátor řekl, že na projekt bude potřebovat cca 2 týdny práce. Zabrouzdáme tedy trošku do násobilky a zjistíme, že když programátor za 14 dnů bude pracovat 8 hodin denně za cenu 200Kč/h bude tedy cena přibližně 22 400 Kč.. Za tuto cenu se dá vytvořit poměrně slušný web. 

Má každý programátor stejnou cenu?
Samozřejmě, že ne.. Někteří dělají za 150 Kč/h někteří za 300Kč/h. Když Vám programátor řekne, za kolik dělá a nemá nastavenou pevnou částku za dílo, tak je to pro Vás jednoduché a když si řekne okolo 50 000 Kč, tak buď je opravdu kvalitní nebo přestřelil. Pokud má nastavenou pevnou částku, tak opět můžeme jednoduchým dělením zjistit, kolik si říká za hodinu.

Nejlepší je se orientovat pomocí referencí. Když uvidíte, že práce je kvalitní a člověk si s tím dává práci, není každá jeho stránka naprosto stejná, tak jde vidět, že člověk to dělá dobře, je kvalitní a může si říct i o vyšší částku. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *