Je tvorba webu drahá? Za co vlastně platíte?

Proč mám zaplatit tolik peněz? Vždyť jen sedíte za počítačem a klikáte.. To si můžu udělat sám. Tento a tamten to dělá levněji

Ano, každý web developer se s tímto určitě setkal. Lidé si často mylně myslí, že cena webu je pár tisíc korun. Ano, v případě, že chcete obyčejný web, který má x dalších lidí a nebude Vás od nich odlišovat, budete mít to co oni, ale pak se může stát, že na trhu bude někdo s lepším webem a to může být rozhodující u zákazníka. Je dokázáno, že web, který bude návštěvníka přitahovat více designově, si něj následně něco zakoupí. Ať už se jedná o eshop, tak samozřejmě služby firmy / živnostníka.

Pokud chcete opravdu profesionální výsledek, musíte být připraveni zaplatit. Jak už to tak bývá, nejdražší je vždy čas daného profesionála – že si k vašim požadavkům sedne a opravdu nad nimi bude přemýšlet. Dá do toho srdce a veškeré své schopnosti. To u webu za 2 tisíce bohužel nemůžete očekávat.

Proč neutrácíte, ale investujete? 

Poměrně překvapivě si stále mnoho lidí neuvědomuje, jak je v dnešní době důležité mít promyšlený web. Překvapivé je to především proto, že se z webu v posledních letech stal hlavní firemní obchodník a ať už vlastníte malou či velkou firmu, firemní web je čím dál tím více klíčový.

Odkaz na váš web je umístěný na všech prezentačních materiálech – na vizitkách, reklamních plochách, pravděpodobně ho máte zmíněný i na dveřích vaší prodejny. Zkrátka ho prezentujete, kde jen to jde, a dost často za tyto prostředky neplatíte zrovna malé peníze. Proto byste rozhodně neměli šetřit právě na webu, na který v těchto materiálech odkazujete.

Neberte proto web jako něco, co je sice nutné mít, ale už je úplně jedno, jak vypadá a kdo vám ho udělá. Vám možná může obyčejný vzhled a nepromyšlené funkce připadat dostačující, zákazníci dnešní doby jsou ale již mnohem více “rozmlsaní” krásnými a kvalitními weby konkurence a s průměrem se dost často nesmíří. Proč by také měli?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *